Жуківцівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

/Files/photogallery/1013/CIMG3355.JPGАдреса:
08742, вул. Гагаріна 5,
с. Жуківці,
Обухівський район,
Київська область
e-mail: gukivtsivskazoh@I.ua
web-сайт: http://zhukivtsi-school.edukit.kiev.ua

Директор школи: Басенко Василь Андрійович

Коріння історії Жуківцівської школи сягає середини ХІХ ст. 1 жовтня 1860 року з ініціативи священика Феодосія Славинського у Жуківцях вперше відкривається однокласна (з трирічним навчанням ) церковно-приходська школа. У ній навчалося 30 хлопчиків і 12 дівчаток.
Перше писемне підтвердження про церковно-приходську однокласну школу в с. Жуківцях дано в «Списках населенных мест Киевской губернии 1900г.». У 1905 році 1 вересня було відкрито двокласне училище у новому приміщенні побудованому земством. Пізніше, до 1914 р. було добудовано ще два одноповерхові приміщення. У трьох земських приміщеннях школа проіснувала до червня 1980 року.
У 1914 році Жуківцівську двокласну школу закінчив офтальмолог, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар УРСР Степан Пантелеймонович Петруня. Він організував і створив інститут очних захворювань в м. Луганську. Його опонентом, а згодом і товаришем був знаменитий лікар Філатов з Одеси.
З 1920 по 1925 рік навчався в Жуківцівській школі Герой Радянського Союзу, генерал армії, командуючий Забайкальським військовим округом Білик Петро Олексійович. Останні роки життя проживав у Москві.
У 1925 році закінчив 4 класи Жуківцівської школи, а в 1929 – 7 класів Трипільської школи , Герой Радянського Союзу Федір Пилипович Гладуш. В1960 році звільнився в запас і працював на Головпоштамті м. Києва.
У 1980 році місцевим колгоспом «День урожаю», де головою тоді був Шинкаренко Петро Тимофійович, житель с. Трипілля, було побудоване типове приміщення нової школи на 192 учнівських місця. 1 вересня 1980 року було відкриття нового приміщення школи і в цьому ж році у школі навчалося 192 учні.
31 травня 1990 року Радою Міністрів УРСР Жуківцівській середній школі присвоєно ім'я Героя Радянського Союзу Білика Петра Олексійовича.
З часом кількість учнів зменшувалася і у 2013 – 2014 навчальному році у школі навчається в дев'яти класах 71 учень. Із них 14 учнів доїжджає із с. Верем'я.
Працює у школі 16 вчителів.
З них мають вищу кваліфікаційну категорію - 13,
вчитель І категорії - 1,
спеціалістів - 2,
педагогічне звання "Старший вчитель" - 9.
Один вчитель має освіту бакалавра і один заочно навчається в педагогічному університеті імені Грінченка, решта 14 чоловік мають вищу педагогічну освіту.
Середній вік вчителів – 54 роки.
З 1970 по 1980 рік піонерська організація школи під керівництвом тодішнього директора школи Топчія Петра Семеновича, відмінника освіти УРСР, відмінника освіти СРСР, заслуженого працівника культури України, займалася історико-краєзнавчою пошуковою роботою. На базі зібраного матеріалу у 1984 році у с. Жуківцях був відкритий історико-краєзнавчий музей, який зараз носить ім'я його засновника – Топчія Петра Семеновича.
З 1 березня 1989 року директором школи працює Басенко Василь Андрійович, а заступником директора з навчально-виховної роботи з 1вересня 1990 року Метейко Ольга Іванівна.
Після припинення діяльності піонерської організації у 1991 році, в школі 1993 року була створена дитяча організація «Козачата», яка активно діє і по сьогоднішній день.
/Files/photogallery/1013/DSCN3684.JPG
Організація має свій Статут, свою символіку і свої традиції. Кожного року на Покрову, 14 жовтня, проводиться прийом у козачата учнів 4 класу.
Цей захід проводиться на урочистому засіданні коша ім.. Полуботка. Після урочистого засідання коша на сільському стадіоні, якщо дозволяють погодні умови, проводяться козацькі забави, конкурси на кращу козацьку пісню, змагання з легкої атлетики і завершується свято конкурсом на кращий козацький куліш та кашу. Кожен клас – це курінь, який носить ім'я одного з гетьманів Запоріжської Січі. Традиційними засіданнями кошової ради є засідання на Стрітення, 15 лютого, в річницю виведення Радянських військ з Афганістану, у якому беруть участь афганці Обухівщини ( щороку приїжджає більше 40 осіб ). Після урочистостей усі покладають квіти до меморіальної дошки та на могилу воїна-афганця Вадима Гладуша, який загинув у Афганістані. 26 квітня проводимо лінійку-реквієм «Дзвони Чорнобиля» з участю жителів села і ліквідаторів аварії на ЧАЕС, та багато інших заходів.
Школа працює над науково-методичною проблемою «Розвиток пізнавальних і природних здібностей школярів, їх життєвої компетенції й творчого потенціалу засобами навчання й виховання»
/Files/photogallery/1013/P1010024.JPGЩороку учні школи беруть участь в І та ІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад майже з усіх предметів. У 2013 – 2014 н.р. переможцями ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін є такі учні :
з української мови та літератури учениця 7 класу Спілок Надія – ІІІ місце,
з російської мови учениця 9 класу Дейнека Марія - ІІ місце,
з хімії учениця 9 класу Дейнека Марія – ІІІ місце,
з трудового навчання учень 9 класу Гуленко Юрій – ІІІ місце,

з образотворчого мистецтва учениця 8 класу Дудка Владислава – ІІІ місце, учениця 9 класу Коваль Вікторія – ІІІ місце.

Переможцями ІІ етапу ІУ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка є учениця 9 класу Коваль Вікторія – ІІІ місце, учень 6 класу Спілок Віталій – ІІ місце, учень 3 класу Райс Ярослав - ІІІ місце.
Учні школи постійно приймають активну участь у шкільних та районних весняних та осінніх спартакіадах. Під керівництвом учителя фізичної культури Пасічного Валерія Васильовича у 2013-2014 н.р. команда учнів школи зайняла І місце з легкої атлетики та настільного тенісу та ІІ місце з шашок серед шкіл І-ІІ ступенів Обухівського району.
/Files/photogallery/1013/P1010059.JPG
Також у школі працює ансамбль ложкарів «Кленовий дзвін» та гурток вокального співу під керівництвом вчителя музичного мистецтва Дмитренка Дмитра Олексійовича, гурток квілінгу і модульного орігамі «Умійко» під керівництвом вчителя початкових класів Басенко М.О., хореографічний гурток./Files/photogallery/1013/DSCN4674.JPG
Останніми роками колектив школи нагороджується грамотами Жуківцівської сільської ради «За активну громадську діяльність та вагомий внесок у виховання підростаючого покоління», «За сомовіддану багаторічну плідну працю, за розвиток традицій українського козацтва, за правильний напрямок виховання підростаючого покоління та з нагоди 20-ти річчя утворення козацької дитячої організації» та Грамотою президента НАУК В.В. Іванюка «За активну участь у справі збереження духовної і культурної спадщини Українського народу та з нагоди святкування Дня Українського козацтва».

/Files/photogallery/1013/DSCN4669.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 187