Відповідно до Закону України „Про освіту”, проекту «Обдарована дитина» Програми розвитку системи освіти Київської області на 2011-2014 роки, проекту «Обдарована дитина» Програми розвитку системи освіти Обухівського району на 2011-2014 роки з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей та учнівської молоді, сприяння розвитку її таланту, духовно-емоційних і розумових здібностей, з метою збереження і розвитку інтелектуального потенціалу суспільства підтримки талановитої учнівської молоді, творчої праці вчителів прийнята районна програма “Обдарована дитина” в Обухівському районі Київської області на 2013-2018 роки, яка забезпечує створення чіткої системи навчання і виховання з цієї проблеми.
Питання виконання заходів щодо реалізації Програми з обдарованими дітьми слухалося на засіданнях ради районного методичного кабінету, на нараді директорів, на засіданнях районних методичних об’єднань.
З метою цілеспрямованої роботи з обдарованою молоддю у районі творчо працює районне наукове товариство, яке налічує 19 секцій.
Результатом роботи є 4 призових місця в обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН України у 2012-2013 н.р.
Методичним кабінетом щорічно узагальнюються результати участі загальноосвітніх шкіл в конкурсах МАН, Міжнародному конкурсі з української мови імені П. Яцика, ІІ Міжнародного мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2012/2013 навчальному році, І, ІІ, ІІІ, ІV етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсах Всеукраїнської учнівської творчості.
На виконання програми «Обдаровані діти» в районі постійно проводиться робота щодо створення належних умов для інтелектуального розвитку учнів, їх самореалізації. Ведеться робота практичних психологів шкіл з виявленням обдарованості учнів і занесенню їх до Банку. На всіх обдарованих дітей заповнюються картки, які своєчасно доповнюються записами про результати участі у конкурсах, олімпіадах, виставках. Визначені педагоги-наставники для роботи та підтримки обдарованих дітей. Створено банк даних „Обдарована дитина”. Здійснюється моніторинг результативності роботи з обдарованою молоддю педагогічних працівників, які мають звання «Старший вчитель» та «Вчитель - методист». Для підвищення фахового рівня по роботі з обдарованими дітьми педагоги району проходять курси підвищення кваліфікації при Київському обласному інституті педагогічних кадрів, а також беруть участь в районних методичних заходах, присвячених роботі з обдарованими дітьми.
На виконання Проекту «Обдарована дитина» Програми розвитку системи освіти Київської області на 2011-2014 роки Київським обласним комунальним позашкільним навчальним закладом «Мала академія наук учнівської молоді» у червні ц.р. планується проведення профільних навчально-тренувальних змін для обдарованої учнівської молоді Київської області. До участі в заході запрошуються учні 8-10 класів загальноосвітніх навчальних закладі з числа переможців та учасників І-ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Кількість учасників у профільних навчально-тренувальних змінах для обдарованої учнівської молоді по Обухівському відділу освіти – 9. Це учні Трипільської ЗОШ І-ІІІ ст., Старобезрадичівської ЗОШ І-ІІ ст., Витачівської ЗОШ І-ІІ ст., Козинської ЗОШ І-ІІІ ст., Германівської гімназії.
Районним методичним кабінетом забезпечується науково-педагогічний супровід роботи вчителів з обдарованими дітьми, розробляються методичні рекомендації вчителям та батькам для психолого–педагогічного обстеження дітей з підвищеним рівнем здібностей, налагоджено зв’язки з організаціями та установами, науковцями, робота яких спрямована на пошук, навчання і розвиток обдарованих дітей та молоді, обмін досвідом із цієї проблеми, проводиться аналіз роботи з обдарованою молоддю по кожному навчальному закладу, визначається його рейтинг.
Рейтинг участі навчальних закладів району в ІІІ (обласному) та ІV (Всеукраїнському) етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, у ІІ (обласному) та ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу–захисту науково-дослідницьких робіт учнів–членів МАН України, Всеукраїнських конкурсах учнівської творчості в 2012-2013 н.р., у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», фізичному «Левеня», природничих: «Весняний Колосок», «Колосок» відображаються в інформаційному збірнику методичного кабінету.
Матеріали про роботу з обдарованими дітьми (умови Всеукраїнських конкурсів учнівської творчості, інтернет-олімпіад, інформаційні матеріали, допоміжні матеріали по проведенню олімпіад, накази по відділу освіти Обухівської РДА, що стосуються роботи з обдарованими дітьми) розміщуються на сайті районного методичного кабінету), постійно доповнюються і оновлюються
Результати ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, ІІ (обласного) та ІІІ (Всеукраїнського) етапів конкурсу–захисту науково-дослідницьких робіт учнів–членів МАН України, Всеукраїнських конкурсів учнівської творчості, рейтинги навчальних закладів теж регулярно висвітлюються на сайті.
В 2012-2013 н.р. учні району зайняли 22 призових місця на ІІІ обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, 4 призових місця на ІІ (обласному) етапі конкурсу–захисту науково-дослідницьких робіт учнів–членів МАН України, 6 призових місць на Всеукраїнських конкурсах учнівської творчості в 2012-2013 н.р.
З них Козинська ЗОШ І-ІІІ ст. (12 переможців), Германівська гімназія (8 переможців), Українська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (5 переможців), Українська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (2 переможці), Германівська ЗОШ І-ІІІ ст. (2 переможці), Григорівська ЗОШ І-ІІІ ст. (2 переможці), Трипільська ЗОШ І-ІІІ ст (2 переможці), Витачівська ЗОШ І-ІІ ст (1 переможець), Гусачівська ЗОШ І-ІІ ст. (1 переможець), Дерев’янська ЗОШ І-ІІ ст. (1 переможець), Д олинянська ЗОШ І-ІІ ст. (1 переможець), Великодмитровицька ЗОШ І-ІІІ ст. (1 переможець), Халеп’янська ЗОШ І-ІІ ст. (1 переможець).
Учні району брали активну участь в проведенні обласного конкурсу учнівської творчості «Я – Київщини гордість і надія!», що проходить під патронатом і за ініціативою голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Йосиповича Присяжнюка. Метою проведення конкурсу є виявлення, підтримка і створення умов для розвитку здібностей обдарованої учнівської молоді, вивчення історико-культурних і сучасних надбань рідного краю, формування прагнення до успіху, звершень, потреби бути корисним сім'ї, громаді, державі.
Наші учасники обласного етапу конкурсу отримали нагороди лауреата ( 2 учні Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст.)
Участь в даних заходах дає можливість найширше розкрити творчий потенціал школярів.
Обдаровані діти району кожного року беруть активну участь у Всеукраїнських конкурсах учнівської творчості. Подані роботи на ІІІ етап Всеукраїнських конкурсів відзначаються оригінальністю форми та змісту, високою професійною майстерністю. З року в рік творчі роботи школярів району займають призові місця. Учні району беруть активну участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» (1203 учасників), фізичному «Левеня» (95 учасників), природничих: «Весняний Колосок» (750 учасників) та «Колосок» (722 учасників)
На допомогу педагогічним колективам по виявленню нахилів, здібностей та обдарувань кожного учня в районі працюють практичні психологи.
З метою підвищення професійної майстерності з обдарованою молоддю учителі впроваджують сучасні технології. Особлива перевага надається інтерактивним методам навчання, особистнісно-зорієнтованому підходу, використанню елементів проектного навчання.
На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича 18 травня 2013 року в м.Українка на міському стадіоні (набережна) Київським обласним відділенням Національного олімпійського комітету за підтримки управління молоді та спорту облдержадміністрації та Київського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту були проведені фінальні змагання спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя». За підсумками загальнокомандного заліку перше місце та поїздку в Артек виборола команда Обухівського району (Українська ЗОШ №1).
Особлива увага, як і торік, приділятиметься оздоровленню талановитим дітей. За вагомі наукові, творчі та спортивні досягнення обласна влада винагороджує їх відпочинком за кордоном. У 2012- 2013 навчальному році було оздоровлено 3 дітей району в грецьких здравницях на острові Крит. Цього року переможці міжнародних, всеукраїнських та обласних олімпіад також їздили на відпочинок до Греції. Це учні Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст., Германівської гімназії, Козинської ЗОШ І-ІІІ ст.
Розпорядженням Обухівської районної державної адміністрації від 28.05.2013 року № 206 затверджено Положення про умови матеріального заохочення обдарованої учнівської молоді та педагогічних працівників, які займаються навчанням і вихованням обдарованої молоді. Дане положення дає можливість матеріального стимулювання праці педагогів, які мають результати у роботі з обдарованими дітьми. Їм виплачується одноразова щорічна винагорода в розмірі посадового окладу. З метою матеріального стимулювання учнівської молоді - учнів загальноосвітніх шкіл, гімназії, вихованців центру творчості юних, переможців та призерів Всеукраїнських та обласних олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, змагань, конкурсів, турнірів, фестивалів та інших заходів обласного та Всеукраїнського рівня. до подальшої участі в олімпіадах, конкурсах, турнірах започатковано проведення свята «Творча обдарованість».

Кiлькiсть переглядiв: 188