На базі села Витачів відбувся з'їзд дитячих туристичних гуртків Обухівщини

Кінець навчального року - це хороший привід для відпочинку, а також для проведення часу з максимальною користю для здоров'я. Для позашкільної освіти - це в деякій мірі гаряча пора, адже коли можна краще відпочити, ніж влітку. Обухівський районний центр творчості дітей та юнацтва на чолі з Гайко Н.С. організував з'їзд туристичних гуртків Обухівщини на схилах стародавнього Витачева.

Участь у заході взяли вихованці та керівники гуртків, що діють на базі Витачівської, Великодмитровицької, Семенівської та Трипільської шкіл району.

Делегацію Витачівської школи представляли вихованці туристично-краєзнавчого гуртка «Стежками рідного краю» (учні 6-9 класів та керівник Хіміченко К.С.), директор Витачівської школи Колч Н.В. та заступник директора Дикуша Н.М. Семенівську школу представляли вихованці гуртка «Спортивний туризм» разом з керівником Литвин О.П. На чолі численної Великодмитровицької делегації була Радченко І.О. - керівник гуртка та вчитель географії. Ну а сусідню Трипільську школу представляли вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» разом з керівником Буренко К.І.

Витачівські гуртківці, підготували гостям цікавий і водночас складний туристичний квест, шлях якого проходив від центру Витачева до Городища. Під час станційної гри учасники знайомилися з колоритом стародавнього Витачева, його вулицями, при цьому увесь час знаходились у пошуку свого маршрутного листа, аби знати куди рухатися далі. Справилися абсолютно всі команди, першими прийшли трипільці, однак першою ключове слово відгадала команда із Семенівки.

/Files/images/0 1 ввв.jpg Цікавий майстер-клас по спортивному туризму для всіх учасників заходу продемонстрували гості з Великих Дмитровичів. Витачівська команда підготувала гостям краєзнавчу екскурсію Національним заповідником «Городище-Витич», занурюючи їх у стародавній світ ІХ століття, у ті часи, коли зароджувався Витачів.

Під час спортивної частини учасники проходили туристичну смугу перешкод, яка виявилась однією із найцікавіших етапів з'їзду, адже саме тут учні могли продемонструвати свою спортивну підготовку та ерудицію. Тут кращими виявились гості із Великих Дмитровичів. Вечірній футбол доповнив спортивний азарт дійства, під час якого господарі - тобто витачівці теж продемонстрували одні з кращих результатів.

/Files/images/0 1 вввв.jpg Після традиційної вечері на вогнищі відбувся «конкурс вражень», під час якого юні туристи мали змогу перенести свої емоції на папір. Цікавими були абсолютно всі малюнки. Витачівська команда вболівала за семенівських хлопців та дівчат, які презентуючи свої враження, сказали багато теплих слів на адресу Витачева та його мальовничих краєвидів. Гасло команди: «Витачів - це суперклас! Став найкращим він для нас!» завоювало серця витачівців.

Перший дня зльоту, завершився біля вечірнього багаття заходом «У колі друзів». Кожна команда представляла своє село та навчальний заклад. Найкраще це вийшло у трипільців, які вже давно мають славу доблесних краєзнавців, що люблять і плекають власну історію. А їхній музичний флешмоб запалив серця усіх юних туристів.

Зустріч у колі друзів не аби як згуртувала усіх учасників з'їзду. Як відмітила директор Обухівського районного центру творчості дітей та юнацтва Гайко Н.С. – «Саме в цей момент діти згуртувалися настільки, що складалось враження ніби вони давно знають один одного».

/Files/images/0 1 аавв.jpg Другий день туристичного зльоту розпочався із зустрічі світанку біля Витачівської каплиці. Учасники мали можливість побачити неймовірно гарні краєвиди над Дніпром. Потім була ранкова зарядка, сніданок із смачної юшки та каші, та останній етап футболу.

Зліт завершився загальним впорядом, під час якого відбулося нагородження. Усі команди отримали пам'ятні грамоти за здобуті перемоги в конкурсах.

Під час доволі короткого часу перебування разом діти встигли потоваришувати та зрозуміли, що попри втому, можна добре і цікаво відпочити, знайти нових друзів, відчути гармонію з природою, отримати нові знання про рідні краї.

Висловлюємо щиру подяку за організацію заходу Обухівському районному центру творчості дітей та юнацтва, особисто директору Гайко Н.С., директору Витачівської ЗОШ І-ІІ ступенів Колч Н.В., голові батьківського комітету та депутатові Витачівської сільської ради Шевчику І.В., голові правління СВК «Заповіт Ілліча» та депутатові Обухівської районної ради Чернишу В.Б., виконуючій обов'язки голови с. Витачів Гончарук Л.В.

Кiлькiсть переглядiв: 30