/Files/photogallery/1221/SAM_3452.JPGМетодист Тищенко Олена Якимівна
Дошкільна освіта в районі здійснюється відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Положення про дошкільний навчальний заклад», Базового компоненту, та іншими нормативно-правовими документами згідно з чинним законодавством.

В Обухівському районі фінкціонує 20 дошкільних навчальних закладів, із них:
міських - 4, сільських – 16, 19 ДНЗ відносяться до комунальної форми власності, 1 приватний дошкільний навчальний заклад «Альонушка» Триільської ТЕС.

Чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах району на 01.09. 2013 року становить 1307, що на 29 дітей більше у порівнянні з минулим роком; із них у місті виховується – 742 дітей, у селі – 565 дітей. Відсоток охоплення дітей (від 3 –х до 6 – ти років) дошкільною освітою в районі складає 80%, в сільській місцевості – 73%, у міській місцевості- 86%. Діти старшого дошкільного віку (п’ятирічки) суспільною дошкільною освітою охоплені стовідсотково. Існуюча мережа дошкільних навчальних закладів району в цілому задовольняє освітні потреби населення. Цьому сприяло і відкриття другої групи в ДНЗ «Ромашка» с. Підгірці із 01.10.2012 року, та відкриття ДНЗ «Промінчик» в селі Дерев’яна на 20 місць 01.09.2012 року.
Проте в районі є черга на влаштування дітей в дошкільні заклади, яка складає
640 дітей, із них: у місті 560, у селі 80 дітей, лише у м. Українка 460 дітей чекають своєї черги у дошкільні заклади міста. Вищеназвану проблему необхідно вирішувати, вивільнивши від аренди приміщення дошкільних навчальних закладів, використовувати їх виключно за прямим призначенням, а також сприяти відкриттю других груп в одногрупових дошкільних навчальних закладах сіл Семенівки, Старих Безрадич, Великих Дмитровичів, зокрема:
- у ДНЗ «Зернятко» с. Семенівка (до територіальної громади відноситься три населені пункти – Деремезна, Кулі, Перегонівка), необхідно коштів – 150 тис.грн., за типовим проектом заклад розрахований на 3 групи;
- у ДНЗ «Волошка» с. Старі Безрадичі необхідно коштів – 100 тис.грн., за типовим проектом заклад розрахований на 4 групи;
- у ДНЗ «Черешенька» с.Великі Дмитровичі необхідно коштів – 70 тис.грн., за типовим проектом заклад розрахований на 2 групи;
Також є потреба у відкритті третьої групи у двогрупових дошкільних навчальних закладах:
- у ДНЗ «Берізка» с. Красна Слобідка – 100 тис.грн., за типовим проектом заклад розрахований на 4 групи;
- у ДНЗ «Сонечко» с. Германівка – 100 тис.грн.; за типовим проектом заклад розрахований на 2 групи, для третьої групи необхідно здійснити добудову.
Ведеться будівництво нового семигрупового дошкільного навчального закладу на 140 місць в смт. Козин. Вартість будівництва – 21 млн. грн., використано - 11 млн. грн. Станом на 10.09. 2013 року в новобудові ведуться оздоблювальні, сантехнічні, електромонтажні роботи, проводиться благоустрій території. Завершення будівництва планується на грудень 2013 року.

Навчально-виховний процес у дошкільних навчальних закладах забезпечують 150 педагогів, в тому числі: завідуючі - 20; вихователі - 98; вихователі – методисти -2; музичні керівники – 17; інструктори з фізкультури – 2; вчителі-логопеди – 5; практичні психологи – 3; керівники гуртків – 2. Проблемою залишається відсутність кваліфікованих педагогічних кадрів у сільській місцевості.

Серед дошкільників району з 19 по 23 листопада 2012 року проходив Всеукраїнський фестиваль «Гармонія руху», відповідно до листа МОН України від 01.11.2012 №1/9-794, мета якого – збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку, розвиток фізкультурно-оздоровчого напряму діяльності дошкільних навчальних закладів, активізація співпраці вихованців, педагогів та батьків.
Особливо вдалим, насиченим та яскравим був проведений Фестиваль у дошкільних навчальних закладах: «Альонушка» Тр. ТЕС, «Хоровод» м. Українка, «Сонечко» м. Українка. «Ялиночка» смт. Козин, «Калинка» с. Григорівка, «Волошка» с. Старі Безрадичі.

На виконання наказу МОНмолодьспорту України від 15 травня 2012 року № 582 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року у 2013 році» у лютому-березні 2013 року у районі був проведений Всеукраїнський конкурс професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року». У конкурсі взяли участь 3 ДНЗ: «Альонушка» Тр.ТЕС, «Хоровод» м.Українка, «Ялиночка» смт. Козин. Переможцем Конкурсу стала вихователь ДНЗ «Хоровод» Цвєткова Надія Михайлівна, яка представляла Обухівський район на ІІ обласному турі Конкурсу, защо була нагороджена Дипломом департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації.
А також на виконання Указу Президента України від 20.12.2012 № 756/2012
«Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості», та листа МОН України від 02.04.2013 № 1/9-236 «Про організацію та проведення Всеукраїнського фестивалю «Сузір’я талановитих дошкільнят» в районі серед дошкільнят проводився вищеназваний Фестиваль у номінаціях: образотворче мистецтво - малювання, музична діяльнясть - спів, літературна творчість-декламування віршів. Активну участь у Фестивалі взяли дошкільні заклади: «Альонушка» Тр. ТЕС, «Хоровод» м. Українка, «Ялиночка» смт. Козин, «Калинка» с. Григорівка. У відбірковому обласному турі район представляв вихованець ДНЗ «Ялиночка» Козинської селищної ради Рудик Іван. Рудик Іван виборов право представляти Обухівський район на святі Дня Дошкільника 27 вересня 2013 року у м. Києві. Всі учасники вищеназванного Фестивалю були нагороджені Дипломами відділу освіти Обухівської райдержадміністрації.

На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо створення уніфікованої системи електронної реєстрації дітей дошкільного віку, єдиної державної електронної бази з питань освіти, та листа Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 № 1/9-499 «Методичні рекомендації щодо створення уніфікованої системи електронної реєстрації дітей дошкільного віку», у відділі освіти Обухівської райдержадмістрації 29.07. 2013 року була проведена інструктивно-методична нарада із керівниками дошкільних навчальних закладів району. Відповідальною особою за впровадження уніфікованої системи електронної реєстрації дітей дошкільного віку», у навчальних закладах району та відділі освіти призначена оператор комп’ютерного набору РМК Клочко Юлія Сергіївна.
На сьогодні вищеназвана система впроваджується в практику роботи дошкільних навчальних закладів району. Прикро те, що не всі дошкільні заклади забезпечені ком’ютерною технікою, дана проблема висвітлювалася на колегії Обухівської райдержадміністрації, відділ освіти звертався із листом від 21.12.2012 року № 579 до голів сільських рад Долини, Малої Вільшанки, Копачева про забезпечення підпорядковані їм дошкільні заклади комп’ютерною технікою. Із 20–ти дошкільних навчальних закладів району лише 17 забезпечені комп’ютерами, відсутні комп’ютери у 3-х ДНЗ : «Веснянка» Долинянської сільської ради, «Віночок» Маловільшанської сільської ради, «Джерельце» Копачівської сільської ради. Загальна кількість комп’ютерів у всіх ДНЗ – 26; 4 ДНЗ мають вихід до мережі «Інтернету»
( «Хоровод», «Сонечко» Української міської ради, «Ялиночка» Козинської селищної ради, «Ромашка» Підгірцівської сільської ради), 4 дошкільних навчальних заклади мають власні Web-сайти.
ДНЗ району на 80% забезпечені технічними засобами навчання (телевізори, магнітофони, музичні центри, та ін). Навчальне обладнання ефективно використовується у навчально – виховному процесі, а також у методичній роботі з педагогічними кадрами.
Організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах району приділяється належна увага. Щороку в районі проводяться методичні об’єднання медичних сестер та інструктивно-методичні наради керівників дошкільних навчальних закладів по питанню «Організація харчування дітей дошкільного віку» за участю спеціалістів головного міжрайонного управління держсанепідемслужби.
Виконання норм харчування в цілому по району складає 85%. Вартість харчування в сільській місцевості складає 16 гривень, в місті – 26 гривень.
З 14 по16 серпня цього року під час об’їзду готовності дошкільних навчальних
закладів до нового 2013-2014 навчального року було засвідчено що всі заклади району готові до прийому дітей. Особливо покращили матеріальну базу ДНЗ: «Волошка» Старобезрадичівської сільської ради, «Ромашка» Підгірцівської сільської ради, «Зернятко» Семенівської сільської ради; замінено покрівлю в ДНЗ «Сонечко» Германівської сільської ради, замінено вікна та двері в ДНЗ «Альонушка» Тр. ТЕС, та проводиться заміна вікон та дверей в ДНЗ «Хоровод» Української міської ради. В ДНЗ «Сонечко» Української міської ради реконструйовано спортивну кімнату, кімнати лопеда та музичного керівника. У всіх закладах проведено косметичні ремонти, в багатьох закладах замінено сантехнічне обладнання, відремонтовано харчоблоки, зокрема в ДНЗ «Берізка» Краснослобідької сільської ради, та в інших. Дошкільний навчальний заклад «Джерельце» Копачівської сільської ради розширився музично-ігровою кімнатою, що в значній мірі сприятиме покращенню навчально-виховного процесу.
Прикро вкотре зазначати, що у дошкільних навчальних закладах «Веснянка» с. Долина, «Зернятко» с. Семенівка, «Колосок» с. Витачів, «Промінчик» с. Дерев’яна відсутні телефони, що є грубим порушенням Закону України «Про дошкільну освіту», «Інструкції з охорони життя і здоров’я дітей в дошкільних навчальних закладах», «Інструкції про заходи пожежної безпеки в дитячому навчальному закладі» (на випадок виклику невідкладної медичної допомоги, пожежників, міліції, батьків і ін.), а також є невиконанням розпорядження Обухівської районної державної адміністрації від 15.04. 2011 № 399 «Про стан та перспективи роботи дошкільних навчальних закладів Обухівського району» (пункт 1.8.), неналежне реагуваня на лист віддділу освіти від 21.12.2012 №579, тому головам вищеназваним сільських громад необхідно терміново забезпечити телефонізацію дошкільних навчальних закладів.
Кiлькiсть переглядiв: 152